BAMDADZAGROSONLINE.IR
کد خبر : 264256
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ ، 17:00

تحولات مثبتی در صنعت نیشکر رقم خورده است/جشنواره شکرستان در سطح فراملی برگزار شود

معاون گردشگری میراث فرهنگی خوزستان در آیین رونمایی از پوستر سومین جشنواره ملی شکرستان:

تحولات مثبتی در صنعت نیشکر رقم خورده است/جشنواره شکرستان در سطح فراملی برگزار شود

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی خوزستان، صنعت نیشکر را ظرفیتی مهم در عرصه گردشگری برشمرد و خواستار برگزاری جشنواره ملی شکرستان در سطح فراملی شد.

به گزارش بامداد زاگرس آنلاین و به نقل از  روابط‌عمومی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، جمال عامری‌نسب در نشست خبری رونمایی از پوستر سومین جشنواره ملی شکرستان که امروز چهارشنبه (۲۴ آبان ماه) برگزار شد، با بیان این مطلب گفت، با توجه به هدف‌گذاری این جشنواره در توسعه گردشگری استان، انتظار می‌رود این رویداد در سال آینده با برگزاری در سطح فراملی، ظرفیت‌های خوزستان را بیش از پیش معرفی کند.

وی با اشاره به اینکه‎ که خوزستان قابلیت مطرح شدن بیشتر در حوزه گردشگری را داراست، بیان کرد که گردشگری کشاورزی به یک اولویت کشوری تبدیل شده و امیدواریم با همت مجموعه توانمند نیشکر، استان خوزستان در این زمینه نقش‌آفرینی کند.

به گفته معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی خوزستان، در دو سال اخیر با برگزاری جشنواره ملی شکرستان، تحولات مثبتی در صنعت نیشکر رقم خورده و در کنار تولید و اشتغال، در راستای مسئولیت‌های اجتماعی ظرفیت گردشگری کشاورزی نیز فعال شده است.

عامری از نگاه ویژه دکتر ناصری مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در فعال کردن گردشگری نیشکر قدردانی کرد و خواستار استمرار این روند و افزایش فعالیت‌ها در این حوزه شد.

وی در پایان اظهار کرد، خوزستان از ظرفیت‌های بسیار غنی در حوزه گردشگری و طبیعت‌گردی برخوردار است و صنعت نیشکر می‌تواند به تقویت اقتصاد خانوارها به خصوص در مناطق روستایی همجوار طرح‌های نیشکری کمک بسیار زیادی کند.

سومین جشنواره ملی برداشت نیشکر (شکرستان) از یکم تا سوم آذر ماه، توسط شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی و با همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشگاه شهید چمران در کشت و صنعت دهخدا برگزار می‌شود.

 

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار
بهار در ادب فارسی

بهار در ادب فارسی

منوچهری دامغانی بزرگترین شاعر طبیعت گرای ...
پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم فردوسی

پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم فردوسی

یکی از خصیصه های تمایز انسان و حیوان زبان ...
امیدوارم با هنرم مروج امور خیر خواهانه باشم

امیدوارم با هنرم مروج امور خیر خواهانه باشم

من با هنر زندگی می کنم و آرزو دارم که بتوانم ...
مهمترین وظیفه ما برگزاری اکسپوهایی برای  حمایت از هنرمندان است

مهمترین وظیفه ما برگزاری اکسپوهایی برای حمایت از هنرمندان است

امیر عبیداوی گفت؛ توجه به هنرمندان خطه خوزستان ...