BAMDADZAGROSONLINE.IR
کد خبر : 264232
شنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۲ ، 08:25

آخرین داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور نشان می‌دهد، هوای اهواز روز شنبه در وضعیت خطرناک تنفسی و هوای پنج شهر دیگر در وضعیت قرمز قرار گرفت.

به گزارش بامداد زاگرس آنلاین و به نقل از ایرنا:به گزارش ایرنا براساس اعلام روز پنجشنبه سامانه پایش کیفی هوای کشور، در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، شهر اهواز با شاخص ۲۰۴ میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت خطرناک تنفسی قرار دارد.

بر این اساس وضعیت هوای ایستگاه‌های اهواز (حفاری) ۱۹۳، اهواز(نیوساید) ۲۰۰، اهواز (پادادشهر ۱۸۳ )، اهواز (اداره کل حفاظت محیط زیست) ۱۸۹، خرمشهر ۱۵۶، سوسنگرد ۱۸۱، شوشتر ۱۶۶، ماهشهر ۱۶۰ و هندیجان ۱۵۳ در وضعیت ناسالم یا قرمز قرار دارد.

براساس این گزارش وضعیت هوای شهرهای اندیمشک با شاخص ۱۳۵، دزفول ۱۵۰ و مسجدسلیمان ۱۱۴ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.

هوای شهرهای امیدیه، بهبهان، رامشیر، رامهرمز، شادگان، شوش و گتوند به علت نبود آلودگی قابل قبول اعلام شده است.

همچنین در مدت مذکور هوای هیچ شهری در وضعیت پاک قرار نداشت.

طی هفته گذشته هوای شهر اهواز و دیگر نقاط استان وضعیت قرمز و ناسالم را پشت سر گذاشته است

براساس این گزارش وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و... موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا " ناسالم" است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

استان خوزستان ۲۵ ایستگاه پایش کیفی هوا دارد.

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار
انجام کار فرهنگی ، توجیه اقتصادی نمی خواهد!

انجام کار فرهنگی ، توجیه اقتصادی نمی خواهد!

مشکلات که متاسفانه زیادهست به شاعر اسلامی ...
عوارض کسب و پیشه برای سال  ۱۴۰۱ افزایش نخواهد یافت

عوارض کسب و پیشه برای سال ۱۴۰۱ افزایش نخواهد یافت

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر ...
درگذشت معاون اداری مالی بانک ملت خوزستان.

درگذشت معاون اداری مالی بانک ملت خوزستان.

معاون اداری مالی بانک ملت استان خوزستان ...
غروب روستای دشتگل کوههای زاگرس

غروب روستای دشتگل کوههای زاگرس

دهستان شلال و دشتگل نام دهستانی در بخش مرکزی ...