BAMDADZAGROSONLINE.IR
کد خبر : 334525
شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ، 18:00

مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد هواشناسی گفت: براساس نقشه های پیش یابی هواشناسی طی امروز با گذر سامانه از استان، همچنان احتمال بارش های خفیف در مناطق مرتفع شرقی و شمالی مورد انتظار است.

به گزارش بامداد زاگرس آنلاین و به نقل از ایرنا : محمد سبزه زاری روز شنبه بیان کرد: طی امروز و فردا در اغلب مناطق استان جو نسبتا پایداری حاکم است.

وی ادامه داد: پدیده غالب مه یا مه رقیق بعد از بارندگی در اغلب مناطق استان به ویژه گردنه های کوهستانی و جاده های ارتباطی است.

سبزه زاری گفت: سامانه بارشی اوایل دوشنبه از سمت غرب و شمالِ غرب وارد استان می شود و تا اواخر سه شنبه در اغلب مناطق استان سبب رگبار و رعدوبرق، وزش باد متوسط و تندبادهای لحظه ای خواهد شد.


مدیرکل هواشناسی خوزستان با بیان اینکه بیشترین حجم و شدت بارش ها در بخش های شرقی، شمالی، جنوبی و ارتفاعات استان پیش بینی می شود، گفت: بارش ها در سایر مناطق به صورت پراکنده و نقطه ای خواهد بود، هرچند با توجه به ماهیت سامانه های بهاری احتمال شدت گرفتن بارش های نقطه ای نیز دور از انتظار نیست.

وی با بیان اینکه احتمال ریزش تگرگ نیز در مناطق مستعد وجود دارد، افزود: شمال خلیج فارس امروز و فردا تقریبا آرام ولی طی دوشنبه مواج و در برخی ساعات همراه با رگبارورعدوبرق خواهد بود.

سبزه زاری اظهار کرد: آبادان در شبانه روز گذشته با ۳۰.۸ و دهدز با هشت درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط استان گزارش شده اند؛ همچنین در شبانه روز گذشته اهواز به بیشینه دمای ۲۹.۵ و کمینه دمای ۱۷.۳ درجه سانتیگراد رسیده است.

 حسینیه اندیمشک با ۱۴۱.۴ میلیمتر بارندگی بیشترین میزان بارش در استان را در ۲ روز گذشته به خود اختصاص داد.

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار
انجام کار فرهنگی ، توجیه اقتصادی نمی خواهد!

انجام کار فرهنگی ، توجیه اقتصادی نمی خواهد!

مشکلات که متاسفانه زیادهست به شاعر اسلامی ...
عوارض کسب و پیشه برای سال  ۱۴۰۱ افزایش نخواهد یافت

عوارض کسب و پیشه برای سال ۱۴۰۱ افزایش نخواهد یافت

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر ...
روح الله عمادی ، مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان شد

روح الله عمادی ، مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان شد

با حکم اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب ...
تکریم  ومعارفه دردادگستری اندیکا

تکریم ومعارفه دردادگستری اندیکا

لهراب دراین مراسم به شرایط فعلی جامعه اشاره ...