BAMDADZAGROSONLINE.IR
کد خبر : 384566
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ، 10:37

پیشتر، تیم دانشگاه آزاد اهواز- دانشگاه کالابریای ایتالیا، در مسابقات تشخیص عیوب اسیلاتوری سیستم کنترل هواپیماهای ایرباس که در سمپوزیوم سه سالانه کنگره جهانی IFAC، در سال ۲۰۲۰ و در کشور آلمان برگزار شده بود، موفق به کسب مقام دوم شده بود.

به گزارش بامداد زاگرس آنلاین و به نقل از  روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان، تیم مشترک هوش مصنوعی دانشگاه آزاد اسلامی اهواز متشکل از آقایان مهدی فروزان فر (سرپرست تیم)، حسین صفایی پور و وحید میراهی با همکاری ویسنس پوئیگ از دانشگاه پلی‌تکنیک کاتالونیا (بارسلونای اسپانیا) و آنا پینارلی از دانشگاه کالابریا (ایتالیا) مقام دوم دوازدهمین دوره مسابقات جهانی تشخیص خطای صنعتی که توسط فدراسیون جهانی کنترل اتوماتیک برگزار شد را کسب کرد.

 

------

در این مسابقات که در حاشیه سمپوزیوم تخصصی سه سالانه safe process-2024 و فدراسیون جهانی کنترل اتوماتیک (IFAC)، به میزبانی دانشگاه  فرارای ایتالیا و همکاری دانشگاه لینکوپینگ  سوئد برگزار شد، این تیم پس از موفقیت در مرحله مقدماتی، وارد  مرحله نهایی شد و در این مرحله با پنج تیم از کشورهای ایتالیا، لهستان، آلمان-کانادا، و چین (دو تیم) به رقابت پرداخت.

در بخش امتیازدهی نهایی، راهکارهای پیشنهادی این تیم در زمینه تشخیص عیوب موتور احتراقی شرکت ولو با استفاده از هوش مصنوعی، بر اساس پنج شاخص مبتنی بر پارامترهای زمان و دقت مورد بررسی قرار گرفت که به علت نزدیکی نتایج تیم دانشگاه آزاد اهواز و تیم دانشگاه برگامو ایتالیا، نهایتاً با نظر هیأت داوران، عنوان دومی این سری از مسابقات به دانشگاه آزاد اهواز تعلق گرفت.

شایان ذکر است که پیشتر، تیم دانشگاه آزاد اهواز- دانشگاه کالابریای ایتالیا، در مسابقات تشخیص عیوب اسیلاتوری سیستم کنترل هواپیماهای ایرباس که در سمپوزیوم سه سالانه کنگره جهانی IFAC، در سال ۲۰۲۰ و در کشور آلمان برگزار شده بود، موفق به کسب مقام دوم شده بود.

همچنین، مقاله مروری این تیم در حوزه تشخیص عیب تدریجی، در کنگره جهانی IFAC، سال ۲۰۲۳ در یوکوهامای ژاپن جایزه بهترین مقاله مروری مجله پروسس کنترل (JPC) از انتشارات الزویر را دریافت نمود.

در حال حاضر، این تیم به سرپرستی دکتر مهدی فروزانفر، یکی از تخصصی‌ترین‌ترین گروه‌های تحقیقاتی در حوزه کنترل، تشخیص عیب و هوشمندسازی می‌باشد که در پروژه‌های صنعتی و تحقیقاتی داخل و خارج از کشور، فعالیت دارد.

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار
ساخت جاده میانبر مسجدسلیمان- الیگودرز به کجا کشید؟

ساخت جاده میانبر مسجدسلیمان- الیگودرز به کجا کشید؟

ساخت جاده الیگودرز به خوزستان از طریق مسجدسلیمان، ...
مهران رضایی که بود؟

مهران رضایی که بود؟

در چند روز گذشته مسجد سلیمان یکی از بهترین ...