BAMDADZAGROSONLINE.IR
کد خبر : 394547
جمعه ۱۵ تیر ۱۴۰۳ ، 17:38

رای هر زن، رای یک خانواده

مشارکت مردم؛ سربلندی نظام

رای هر زن، رای یک خانواده

با آغار رای‌گیری مرحله دوم چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، باز هم خوزستانی‌ها به ویژه زنان خوزستانی در مسیر اعتلای ایران پا به میدان انتخابات گذاشتند.

به گزارش بامداد زاگرس آنلاین و به نقل از ایسنا ::زنان به عنوان قشر تاثیرگذار، نقش پررنگی در افزایش مشارکت گسترده پای صندوق‌های رای دارند، به گونه‌ای که هر زن می‌تواند یک خانواده را با خود همراه کند و پای صندوق‌های رای بیاورد؛ برای سربلندی ایران.

 امروز هم خوزستانی‌ها از اول صبح با وجود گرمای شدید، در صف‌های شعبه‌های رای‌گیری ایستادند تا رای خود را به صندوق بیندازند. در این بین حضور زنان با همسران و فرزندانشان، پررنگ تر دیده می‌شود و این نشان از تاثیرگذاری زنان در تشویق دیگران برای شرکت در انتخابات و تعیین سرنوشت کشورشان است.

یک زن جوان اهوازی که همراه مادرش در یکی از شعبه‌های رای گیری حضور یافته، در مورد شرکت در انتخابات به ایسنا گفت: من همیشه در انتخابات شرکت می‌کنم و رای می‌دهم چون شرکت در انتخابات بسیار مهم است تا کسی بالا بیاید که ما را سربلند کند و همیشه پیروز باشیم.

وی ادامه داد: آن‌هایی که رای نمی‌دهند باید بدانند رای ندادنشان به ضرر ما است و ممکن است کسی بالا بیاید که اصلح نباشد. باید تحقیق کنند تا کسی رئیس جمهور شود که بتواند مسائل کشورمان را حل کند.

 

این شهروند اهوازی با اشاره به اهمیت شرکت زنان در انتخابات و تشویق دیگران برای رای دادن بیان کرد: زنان در دعوت کردن دیگران به خصوص خانواده‌ خود برای رای دادن بسیار تاثیر دارند. خودم حداقل پنج تا شش نفر را به رای دادن دعوت کرده‌ام.

یک زن خوزستانی نیز که سال‌ها مقیم سوریه بود و حالا به کشورش برگشته، به زبان عربی و با لهجه سوریه‌ای گفت: آمده‌ام رای بدهم چون رای دادن یک حق است.

او ادامه داد: همه باید بیایند رای بدهند، چون رای تاثیرگذار است. کسانی که نمی‌خواهند رای بدهند بهتر است بیایند و رای بدهند و ببیند رایشان چه تاثیری خواهد داشت.

 

این شهروند اهوازی گفت: برخی‌ها می‌گویند رای نمی‌دهیم و به ما ربطی ندارد اما وقتی کسی رئیس جمهور می‌شود شروع به انتقاد کردن می‌کنند و می‌گویند این و آن بهتر یا بدتر هستند. در حالی که باید بیایند به فرد اصلح رای بدهند.

در ادامه مادر شهید عبدالامیر تقیانی شهید خوزستانی نیز گفت: برای شادی روح شهدا و ادامه راه آن‌ها آمده‌ام رای بدهم.

او با چشمان اشک‌آلود ادامه داد: آن‌هایی که رای نمی‌دهند اشتباه می‌کنند چون زحمت این شهدا به هدر می‌رود. ما برای اسلام، دین و این مملکت سرمایه‌گذاری کرده‌ایم. پسرم دیپلم گرفت برگه کنکور را نوشت و به سربازی رفت تا بعد از آن به دانشگاه برود اما هیچ وقت برنگشت.

 

این شهروند اهوازی گفت: از مردم می‌خواهم همه پای این انقلاب بایستند و بیایند رای بدهند. مشکلات اقتصادی مشکلات دنیایی هستند و رفع می‌شوند. امیدوارم کسی که دلسوز مردم باشد و به حرف مقام معظم رهبری گوش می‌دهد، رئیس جمهور شود.

یکی دختر خوزستانی نیز که رای اولی است با دعوت از همه رای اولی‌ها برای حضور پای صندوق‌های رای گفت: من آمدم رای بدهم تا آمریکا نتواند در کارهایمان دخالت کند و متوجه شود هنوز پای این نظام هستیم و تعداد زیادی از مردم طرفدار آن هستند.

 

یکی دیگر از زنان سالمند اهوازی هم بیان کرد: همه باید رای بدهیم تا بی‌سرپرست نمانیم و صاحب داشته باشیم و کسی بیاید که برای ما کار کند.

او ادامه داد: عمر من دیگر تمام شده است اما برای آینده بچه‌هایمان آمده‌ام رای بدهم. نمی‌دانم این افرادی که رای نمی‌دهند، چرا این تصمیم را دارند و حرف هم گوش نمی‌کنند.

در ادامه یکی دیگر از زنان خوزستانی نیز پس از انداختن رای خود در صندوق با اشاره به نقش زنان در افزایش مشارکت در انتخابات گفت: صددرصد اگر زنان در انتخابات شرکت کنند، خیلی در افزایش مشارکت تاثیر می‌گذارند. بیشتر تشکیلات را زنان تشکیل می‌دهند و مدیریت یک خانه را زن انجام می‌دهد و هر زن می‌تواند یک خانواده را با خود همراه کند.

 

او گفت: همه ما به خاطر خون شهدا وظیفه داریم پای صندوق‌ها بیایم و رای بدهیم و ازمردم می‌خواهم در این کار تردید نکنند.

به گزارش ایسنا، امروز هر زن خوزستانی یک خانواده را با خود همراه کرده است تا بار دیگر ثابت کنند خوزستان و خوزستانی پای این کشور و این نظام هستند.

 

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha
آخرین اخبار
ساخت جاده میانبر مسجدسلیمان- الیگودرز به کجا کشید؟

ساخت جاده میانبر مسجدسلیمان- الیگودرز به کجا کشید؟

ساخت جاده الیگودرز به خوزستان از طریق مسجدسلیمان، ...
مهران رضایی که بود؟

مهران رضایی که بود؟

در چند روز گذشته مسجد سلیمان یکی از بهترین ...